Tuja Brabant - Żywotnik zachodni Brabant

Żywotnik zachodni Brabant - Thuja occidentalis Brabant - to mocna, wyprostowana, stożkowa odmiana tui o gęstym rozgałęzieniu oraz atrakcyjnym, jasnozielonym ulistnieniu. Jest jednym z najpopularniejszych drzew iglastych w europejskim szkółkarstwie, Brabant, jest uważany przez niektórych za hybrydę Thuja occidentalis i Thuja plicata. Po 10 latach wzrostu, dojrzały okaz będzie mierzył od 4 do 5 metrów i od 1,2 do 1,8 metra szerokości, przy rocznym tempie wzrostu od 12 do 15 cali (30-35 cm).

Brabant Arborvitae

Znana jest również pod inną nazwą - Brabant Arborvitae. Jest odmianą żywotnika zachodniego. Odmiana ta powstała jako sadzonka wyselekcjonowana na początku lat 80. przez H.J. van de Laara i wprowadzona przez G.J.F. Szkółka Rombouts w Steensel, prowincja Brabancja Północna, w Holandii.

Jak szybko rośnie Thuja occidentalis 'Brabant'?

Thuja occidentalis Brabant rośnie szybko i może osiągnąć wysokość do 10-15 m, szybko rosnąc, w zależności od miejsca i warunków klimatycznych.

Kiedy należy sadzić tuje Brabant?

Właściwy czas na sadzenie Thuja occidentalis Brabant to okres spoczynku. W Europie Zachodniej Thuja occidentalis Brabant z bryłkami korzeniowymi można sadzić od połowy listopada do końca kwietnia, zależy to jednak w dużym stopniu od warunków klimatycznych i gatunku drzewa.

Kiedy kwitnie Thuja occidentalis Brabant?

Tuja Brabant kwitnie w marcu.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności