Kiedy sadzić iglaki w donicach?

Kiedy sadzić świerki i sosny?

Kiedy idziesz wiosną lub latem z kościoła w niedzielę patrzysz na piękne iglaki rosnące u sąsiada przychodzi Ci na myśl, że też chiałbyś/chciałabyś u siebie mieć takie piękne krzewy.

Pewnie zastanawiasz się kiedy sadzić iglaki. Sadzenie iglaków wymaga jednak trochę pracy. Aby sadzić iglaki musisz posiadać nasiona. Możesz je nabyć w sklepie ogrodniczym, które zazwyczaj są sprzedawane z korzeniami zawiązanymi w worek z juty, lub wyłuskać i wysuszyć z szyszek iglaków, które aktualnie posiadasz.

Jest wiele porad dotyczących terminu sadzenia iglaków jednak chyba najlepszym terminem na sadzenie krzewów iglastych jest późne lato (sierpień-wrzesień) lub wczesna wiosna (marzec-kwiecień). Kiedy sadzić iglaki Zwróćmy uwagę kupując iglaki wczesną wiosną, czy jesienią, aby wykopana bryła miała jak najwięcej drobnych korzeni. Do późnej jesieni można sadzić większość żywotników, modrzewi, sosen, świerków, daglezji, choin, jałowców a także jodeł. Przesadzanie wrażliwszych odmian tych gatunków należy zakończyć w ostatniej dekadzie września, aby drzewa zdążyły się dobrze ukorzenić przed przyjściem zimy. Iglaki posadzone późnym latem zdążą się przygotować do zimy, a kończą już wegetację, więc są mniej narażone na wysychanie. Natomiast krzewy posadzone wczesną wiosną będą miały większą szansę na zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu, przed nastaniem gorącego i suchego lata.

Iglaki sprzedawane w donicach można sadzić od wiosny do jesieni.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w tutaj    Zamknij