Jaką choinkę wybrać na święta?

Jeśli chodzi o wybór choinki, wybierasz choinkę prawdziwą czy sztuczną? Jodła czy może świerk pospolity? Nic nie przebije zapachu choinki w okresie świątecznym, ale które drzewko wybrać? Wybór prawdziwej choinki jest zawsze punktem kulminacyjnym sezonu świątecznego, ale poza rozmiarem i kształtem, co należy wziąć pod uwagę przy zakupie choinki?

Nie ma nic fajniejszego jak zapach i dotyk prawdziwej choinki, ale często jest to większy wysiłek i wydaje się raczej marnotrawstwem, gdy Boże Narodzenie się kończy, w porównaniu ze sztucznymi choinkami wielokrotnego użytku. Po co więc kupować prawdziwe? Prawdziwe drzewa zużywają dziesięć razy mniej materiałów i pięć razy mniej energii w porównaniu do drzew sztucznych – i są całkowicie biodegradowalne.

Jaka jest najlepiej pachnąca choinka?

Jedną z najlepszych cech zakupu prawdziwej choinki zamiast sztucznej jest zapach. Najwięcej zapachu daje jodła balsamiczna, ale wysycha szybciej niż inne drzewa. Jeśli będzie to dla Ciebie problemem, daglezja lub jodła Fraser również ma zapach i będzie trwać dłużej.

Która zapach choinki trwa najdłużej?

Najdłużej utrzyma się jodła Fraser, około 5 tygodni. Jeśli chcesz kupić swoje drzewko wcześnie, powinno ono nadal dobrze wyglądać przed Bożym Narodzeniem. Daglezja przetrwa również dość długo - ok 4 tygodni. Sosna zwyczajna wytrzyma również 3 tygodnie. Niektóre odmiany radzą sobie lepiej niż inne, ale jest w tym coś więcej. Jeśli chodzi o długowieczność choinki, wyniki większości będą pochodzić z odpowiedniej pielęgnacji.

Test świeżości choinki

Przetestuj świeżość drzewa, trzymając mocno czubek gałęzi między kciukiem a palcem wskazującym. Drugą ręką uszczypnij gałąź nieco wyżej i przesuń palcami po gałęzi w kierunku włókien. Igły nie powinny schodzić z gałęzi.(jest to również łatwy sposób na usunięcie liści z ziół drzewiastych, takich jak rozmaryn, szałwia i tymianek).

Określ, w którym miejscu w domu będziesz eksponował swoją choinkę. Mając to na uwadze, będziesz w stanie określić, jakiej wysokości drzewo będzie Ci potrzebne i czy wszystkie cztery boki drzewa muszą nadawać się do ekspozycji.

Jaki rozmiar i kształt choinki należy wybrać?

Sztuczne choinki występują w różnych rozmiarach i kształtach. Aby zawęzić opcje, wybierz miejsce, aby określić, czy masz miejsce na małą choinkę, czy na wysoką.

Przewodnik wysokości choinki

Dobrą zasadą jest zachowanie co najmniej 15 centymetrów między wierzchołkiem choinki a sufitem. Stanowi to również topper lub dowolny ozdobny stojak, który dodaje wysokości choince. Więc, jeśli masz standardowy 240-centymetrowy sufit i 30-centymetrowego anioła na czubku, powinieneś mieć 195-centymetrową choinkę. Mierzymy naszą choinkę od stojaka do najwyższego wierzchołka.

  • PONIŻEJ 180 cm - miniaturowe drzewka na blaty i przestrzenie drugorzędne
  • 180 do 205 cm - przeznaczone do mniejszych pomieszczeń mieszkalnych z niskimi sufitami
  • 210 do 230 cm - najlepszy rozmiar dla średnich wysokości sufitów
  • 240 do 365 cm - idealny do domów z wysokimi sufitami

Kształt drzewa daje ogólne pojęcie o tym, ile miejsca zajmuje. Wybierz zwykłe pełne drzewo, jeśli masz przestronną powierzchnię lub wąskie, do ograniczonej przestrzeni.

W zależności od gatunku, prawdziwe drzewa mają różne odcienie zieleni. Na przykład świerk niebieski ma niebiesko-zielone igły, podczas gdy jodła szlachetna ma szary odcień. Niektóre drzewa są również wielobarwne, jak Fraser Fir z ciemnozielonymi wierzchołkami i srebrnymi spodami.

Jakie lampki na choinki są najlepsze?

Lampki ożywiają choinkę nawet bez ozdób. Jeśli wolisz sznurować własne lampki, potrzebujesz co najmniej 100 lampek na 30 centymetrów drzewa. Podwój lub potroj ilość, jeśli uwielbiasz jaśniejsze, bardziej intensywne światła na swoim drzewie. Zarządzaj lampkami choinkowymi za pomocą łatwego w użyciu pedału lub pilota.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności