Świerk biały CONICA

Świerk biały CONICA - Picea glauca Conica to odmiana świerka białego (Pica glauca) jest gęstym, zwartym, stożkowatym, wiecznie zielonym krzewem karłowatym nagozalążkowym o miękkich, jasnozielonych liściach, rośnie od 10 do 12 stóp w ciągu 30 lat. Uprawiany ze względu na liście - najlepiej radzi sobie w chłodnym otoczeniu. Mroźne zimy, chłodne lata i dobra cyrkulacja powietrza to optymalne ustawienie. Nie sprawdzi się najlepiej w obszarach o wysokiej temperaturze i wilgotności, nie toleruje zanieczyszczeń powietrza i mgły solnej. Preferuje wilgotne gleby gliniaste lub aluwialne w pełnym słońcu. Świerk CONICA jest odporny na wilgotne miejsca, wiatr, upał, zimno, suszę i półcień. Roślinę tę należy chronić przed silnymi wiatrami. Igły, które po zmiażdżeniu pachną, mają biały woskowy nalot. Odmiana ta rzadko wytwarza szyszki.

Odmiana może być uprawiana jako roślina doniczkowa, przycinana na artystyczne topiary. Stanowi również doskonałą choinkę. Można go również stosować w donicach, parami przy wejściu na werandę, wzdłuż podjazdów lub skrzyżowań spacerowych oraz na środku zagonów. Ma charakterystyczną formę o stożkowatym kształcie i formalnym wyglądzie. Rośnie powoli.

Po sadzeniu w miejscu, w którym przepływ powietrza nie wysusza rośliny, mogą wystąpić powtarzające się inwazje roztoczy, które uszkodzą roślinę. Te powtarzające się inwazje doprowadzą do śmierci łodyg i igieł, przez co roślina będzie nieestetyczna.

Chociaż nie ma poważnych problemów z tą rośliną, może wystąpić rdza igieł i łodyg, a także może wystąpić zgnilizna pnia i korzeni. Na niektórych obszarach mogą występować błonkoskrzydły świerk, błonnik świerkowy, roztocza, bagno świerkowe, chrząszcz świerkowy i chrząszcz świerkowy.

Szybkie wskazówki dotyczące identyfikacji:

  • Mały krzew nagonasienny w kształcie stożka
  • Liście są krótkie, mieczowate, jasnozielone
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności