Topsin m500sc

Topsin M 500 SC to skuteczny środek grzybobójczy o szerokim spektrum zastosowań i zalet. Środek zawiera bardzo skuteczną substancję czynną – tiofanat metylowy, związek z grupy benzimidazoli.

Cechy preparatu Topsin:

  • skuteczny również w niższych temperaturach – działa już od 5 °C
  • działa systemicznie, przez co wykazuje odporność na zmywanie przez deszcz – w przeciwieństwie do preparatów kontaktowych
  • zapewnia też długi okres działania zapobiegawczego – chroni rośliny przed infekcjami już od momentu wykonania zabiegu
  • wykazuje silne działanie lecznicze – skutecznie eliminuje sprawców chorób, które już zainfekowały roślinę
  • to doskonały partner do tworzenia mieszanin zbiornikowych

Topsin M 500 SC doskonale sprawdza się w różnorodnych uprawach: sadowniczych, warzywnych, jagodowych, roślin ozdobnych i w szkółkach leśnych. Wybierając Topsin, zyskujesz jeden, skuteczny fungicyd na kilkadziesiąt groźnych i powodujących znaczne straty chorób. Stosując Topsin optymalizujesz koszty ochrony, wpływając na opłacalność uprawy.

Choroby drewna i kory są przyczyną nieodwracalnych zmian w strukturze i funkcjonowaniu przewodnika oraz pędów drzew jaki i krzewów owocowych. Wystąpienie części zwiększa ponadto ryzyko zgnilizn owoców w trakcie wegetacji oraz podczas przechowywania.

Wyniki badań związanych z ochroną drzew przed chorobami kory i drewna wskazują na największą efektywność Topsinu M 500 SC. Środek zaleca się stosować w formie opryskiwania drzew po cięciu (także fitosanitarnym w trakcie wegetacji), uszkodzeniach gradowych, wyłamaniach w trakcie wichur, po zranieniach w efekcie kombajnowego zbioru owoców, po ręcznym zbiorze owoców czy też po opadzie liści.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności