Iglaki zwisające do ogrodu

Iglaki płaczące - iglaki o zwisających gałęziach

Iglaki zwisające tzw. o zwisłym pokroju, zwane również płaczącymi, mają oryginalny wygląd i ciekawie komponują się w ogrodzie. Zwisły pokrój występuje raptem u kilku odmian drzew i krzewów iglastych.
Kilka najciekawszych odmian iglaków zwisających:

  1. Jałowiec pospolity Horstmann – o szerokiej, przewieszającej się koronie, dorasta do 150 cm wysokości po 10 latach.
  2. Jodła pospolita Pendula – o zwisających pędach bocznych oraz zwisającym wierzchołku, osiąga 1,5m wysokości po 10 latach.
  3. Jodła kaukaska Pendula – o wąskim pokroju i zwisających pędach bocznych, osiąga 4,5 m wysokości po 10 latach.
  4. Modrzew europejski Pendula – wszystkie pędy są zwisające, nie wykształca przewodnika, roślina szczepiona na pniu różnej wysokości. Cyprysik nutkajski Pendula
  5. Modrzew japoński Stiff Weeper – tworzy regularną zwisającą koronę bez przewodnika, roślina szczepiona na pniu różnej wysokości.
  6. Cyprysik nutkajski Klippert – bardziej smukły niż Pendula, osiąga 2 m wysokości po 10 latach.
  7. Cyprysik nutkajski Pendula – jeden z najładniejszych, osiąga 3 m wysokości po 10 latach.
  8. Świerk pospolity Inversa – odmiana szczepiona na pniu, jedna z najpopularniejszych roślin iglastych o zwisającym pokroju, dorasta do 2–3 m wysokości.
  9. Świerk pospolity Frohburg – odmiana szczepiona na pniu, o zwisających, wyginających się pędach - bardzo łądnie się prezentuje.
  10. Choina kanadyjska Pendula – o cienkich, przewieszających się pędach i koronie bez przewodnika, dorasta do metra wysokości.

A Ty posiadasz w swoim ogrodzie iglaki zwisające? Czy nie wyglądają malowniczo?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w tutaj    Zamknij